Založenie s.r.o.

Našim zákazníkom okrem virtuálneho sídla a doplnkových služieb k nemu ponúkame aj založenie s.r.o. a predaj spoločností. Založenie s.r.o. poskytujeme ako full-servis v podobe založenia úplne novej obchodnej spoločnosti na mieru (teda ako "firma na kľúč").

Na základe požiadaviek klienta pripravíme všetky dokumenty potrebné na založenie spoločnosti s ručením obmedzeným. Následne zariadime vydanie živnostenského oprávnenia pre spoločnosť, registráciu spoločnosti do Obchodného registra ako aj na daňovom úrade k plateniu dane z príjmu.


Kedže návrh na zápis spoločnosti podávame elektronicky platíme znížený poplatok za zápis spoločnosti, čo nám umožňuje poskytnúť založenie s.r.o. za jedinečnú cenu len 244 EUR.

Založenie spoločnosti s.r.o. po podpísaní dokumentov trvá približne 10-14 pracovných dní.

V tejto cene je už zahrnutý aj poplatok za zápis spoločnosti do Obchodného registra. Klient navyše uhrádza len poplatky za vystavenie živnostenských listov - 0Eur za každú voľnú živnosť, alebo 7,5Eur za každú viazanú, alebo koncesovanú živnosť. A pri podpise dokumentov je potrebnú niektoré overiť u notára, alebo na matrika.Spoločnosť s ručením obmedzeným je pre obchodných partnerov a banky dôveryhodnejším partnerom ako živnostník. Ako právnická osoba sa chápe kapitálovo silnejšia a skúsenejšia v podnikaní ako fyzická osoba - živnostník.

Ďalšou výhodou oproti živnosti je aj to, že spoločnosť s.r.o. ručí za svoje záväzky len do výšky základného imania, čo je spravidla 5000 Eur, teda v prípade problémov v podnikaní Vám nikto nesiahne na Váš osobný majetok ako pri živnosti. Hodnota základného imania s.r.o. spoločnosti musí byť minimálne 5000 Eur. Hodnota vkladu každého spoločníka musí byť minimálne 750 Eur.

Základné imanie už je potrebné splatiť na účet v banke. Základné imanie preukážete len čestným prehlásením, ktoré Vám pripravíme spolu s ostatnými dokumentami.

V prípade záujmu dokážeme zabezpečiť aj registráciu spoločnosti k DPH.